Про акваріум

Акваріум в інтер’єрі. Вибір акваріума.


Акваріум у Вашому домі може бути не лише окрасою інтер’єру, але й своєрідним домашнім психологом: спостерігаючи за спокійним майнуванням рибок заспокоюються і врівноважуються думки, знімається втома й на душі стає веселіше…

Отже, Ви таки вирішили придбати акваріум. Спочатку треба визначитися з розміром. Звичайно ж, він має гармоніювати з розмірами приміщення, та пам’ятайте, що у великому акваріумі вода залишатиметься чистою значно довше, ніж у маленькому. Розмір акваріуму залежить й від кількості та розмірів акваріумних рибок, яких Ви триматимете в ньому. Середній об’єм акваріума - це 100 л, але акваріумні рибки довжиною більш ніж 7-10 см потребують значно більшого об’єму – зазвичай 200 - 250 л. Форми та пропорційні розміри акваріуму слід обирати в залежності від видів акваріумних рибок та зручності його подальшого обслуговування. Деяким видам рибок для нормального розвитку та життєдіяльності та розмноження потрібна більша територія дна акваріума, що вкрита грунтом, ніж іншим, деяким потрібні камені, корчі, водорості, а равлики повзають по стінках та водоростях, які ростуть на глибині не більше 65 см. Таким чином, спочатку вивчіть особливості акваріумних рибок, яких Ви плануєте тримати.

Форми та матеріали для виготовлення акваріуму можуть бути різні. Ви можете придбати стандартні моделі або замовити з урахуванням стилю Вашого помешкання, щоб він органічно виглядав в інтер’єрі. Основні і найбільш розповсюдженні типи акваріумів:


   
Прямокутний акваріум.
Прямокутний акваріум — найбільш оптимальний варіант. Не зважаючи на всі витвори дизайнерів, він був і залишається самим популярним. За ним зручно доглядати, вода в ньому рівномірно прогрівається, рослини та риби через скло не спотворюються. Часто їх вмонтовують в шафи, меблеві стінки або перегородки. Це виглядає декоративно та дозволяє заощадити місце в приміщенні, але ускладнює процес догляду за акваріумом.

Панорамний акваріум.
Панорамний акваріум останнім часом став досить популярним. Розглядати мешканців підводного світу у ньому можна з різних боків, при чому створюється ілюзія глибини. Такий акваріум прекрасно вписується у будь-який інтер'єр.

Кутовий акваріум.
Кутовий акваріум може мати різні розміри, тому може підійти навіть для невеликих приміщень. Зазвичай в комплект з ним входить підставка такої ж форми та світильник-кришка. Недоліком є те, що при чищенні стінок скла, грунту та посадці рослин виникають деякі труднощі, оскільки світильник не можна пересувати вперед-назад.

Акваріум у вигляді башти.
Акваріум-башта виглядає достатньо оригінально, та вирощувати в ньому живі рослини неможливо. Обираючи такий акваріум потрібно бути готовим до складнощів, пов'язаних з чищенням скла, грунту та розміщенням обладнання. Необхідний потужний фільтр та освітлювальний прилад. Також потрібно ретельно продумати склад риб, оскільки риби, які потребують місця для укриття на дні, для башти непридатні. Щоправда в них дуже цікаво виглядають риби з плоским тілом.

Дуговий акваріум.
Ця форма забезпечує оптимальне розміщення акваріума в кутку приміщення. Створена за рахунок форми, значна глибина збільшує об'єм акваріума і дає додаткові переваги при його декоруванні. Оптичне спотворення (ефект лінзи) майже відсутній - вигин скла є незначним. Зате нетрадиційна форма сприймається краще – такий акваріум виглядає більш декоративно. Дугові акваріуми складніші у виготовленні, ніж прямокутні, тому вартість їх, як правило, вища. За надійністю вони нічим не поступаються класичному прямокутному варіанту.

Для виготовлення акваріумів зазвичай використовують силікатне або акрилове скло. При виборі акваріума з відповідного матеріалу потрібно враховувати його переваги та недоліки.

Акваріум з силікатного (звичайного) скла.
Перевага цього матеріалу полягає в його прозорості, відсутності спотворень (а в разі використання опуклих стінок спотворення мінімальні). Скляний акваріум має більш привабливий вигляд, ніж акваріум з оргскла. Якщо дотримуватися елементарної обережності при чищенні такого акваріума, його скло залишатиметься ідеальними протягом багатьох років. Недоліком такого акваріума є його крихкість та складність при транспортуванні. Крім того, акваріум з силікатного скла вимагає для установки стійку та ідеально рівну поверхню, оскільки невеликий нахил повного акваріума створює додатковий тиск на одну з його стінок, через що вона може зруйнуватись.

Акваріум з оргскла.
Перший недолік використання таких акваріумів полягає в тому, що після декількох чищень стінки неодмінно покриваються подряпинами. І чим довше експлуатується акваріум, тим більше вони стають помітними. Другий недолік - це стомлення очей при спостереженні за рибками в такому акваріумі. Стінки його не зовсім прозорі та трошки спотворюють вигляд внутрішнього середовища. Проте потрібно зазначити, що оргскло незамінне у тих випадках, коли необхідно зробити вигин стінки без швів або практично з непомітним швом. Вони більш стійкі до ударів, але й схильні до руйнування. Обирати акваріуми з оргскла можна рекомендувати дітям та початківцям. Якщо ж ви бажаєте серйозно займатися цією справою, то оберіть акваріум, виготовлений з силікатного (звичайного) скла.

Акваріум з триплексу.
Його використовують при виготовленні великих акваріумів, більше 1000 л об’ємом. Триплекс - це декілька шарів силікатного скла, склеєних між собою. Такі акваріуми досить міцні, але дуже важкі. Вага самого акваріума може бути понад тонну. До того ж вартість доставки і монтажу є високою.